7 důvdů, proč být na TikToku

Termín “TikTok” se v současné době pravděpodobně objevuje všude kolem vás. Jeho přítomnost je nyní téměř nevyhnutelná a rychle nabírá na důležitosti jako budoucí platforma sociálních médií. Říkáte si ale, proč být na TikToku? Pokud vás tato myšlenka stále neoslovila a stále nevíte, proč byste měli na TikToku zaujmout svou pozici, nabízíme vám sedm přesvědčivých argumentů.

Proč být na TikToku?!

Není to jen o tom, že na TikToku jsou všichni ostatní. Pokud se rozhodnete pro přítomnost na této platformě, je důležité to dělat s přesvědčením a strategií. TikTok nabízí širokou škálu přínosů, pokud mu věnujete patřičný čas a úsilí. Z mého pohledu spočívají hlavní výhody TikToku v následujících sedmi aspektech:

1. Jedinečný algoritmus

Klíčem k úspěchu TikToku je jeho sofistikovaný algoritmus. Ten je schopný dokonale se přizpůsobit aktuálním preferencím, posoudit uživatelský zájem a identifikovat témata, která uživatele nejvíce oslovují. Díky tomu je schopen vaše video prezentovat nejvhodnější skupině uživatelů. Pokud algoritmus určí, že dané video oslovuje určitou cílovou skupinu, postupně rozšiřuje okruh uživatelů, kterým video představuje.

Proč být na TikToku

2. Funkční organický dosah

V dnešním digitálním světě se TikTok vyznačuje jako jedna z mála platforem, kde organický dosah stále prosperuje. Je zcela realistické nepoužívat placenou reklamu a přesto dosahovat statisíce zhlédnutí a interakcí!

Klíčovou hodnotou na TikToku je kreativita. Pokud je váš obsah dostatečně poutavý a originální, můžete přilákat sledující a získat lajky bez nutnosti finanční investice. Navíc, kombinace organických a promovaných příspěvků se ukazuje jako nejúčinnější strategie. Je tedy výhodné nechat část vašich videí dosáhnout publikum bez reklamní podpory.

3. Slouží i jako vyhledávač

Dokonce i Google začíná cítit tlak od rostoucí popularity TikToku, zejména mezi mladší generací (lidé do 25 let), kteří ho stále více využívají jako vyhledávací platformu. Google uvedl ve své zprávě, že až 40% těchto lidí již nenachází nové restaurace nebo obchody pomocí jeho vyhledávače, ale místo toho hledají na sociálních sítích, zejména na TikToku.

Začlenění SEO do vašeho TikTokového profilu je tedy další z jeho mnoha předností, zvláště pokud patříte mezi ty, kteří cílí na mladší demografii.

4. Zvětšuje počet konverzí

Přestože je TikTok známý jako platforma pro zábavu a humor, skrývá v sobě také obrovský potenciál pro konverzi.\

Podle dat z TikTok Business:
Uživatelé TikToku mají 1,5krát větší pravděpodobnost, že zakoupí produkt, který na platformě objevili, ve srovnání s ostatními sociálními sítěmi.
Jsou 2,4krát více nakloněni k tomu, aby vytvořili příspěvek a označili značku, poté co zakoupili produkt, než uživatelé jiných platforem.
47 % uživatelů TikToku zakoupilo něco, co na platformě viděli.
A 67 % uživatelů TikToku bylo inspirováno k nákupu, i když to původně neplánovali. Populární hashtag #TikTokMadeMeBuyIt to jasně dokládá.

Tento hashtag zvyšuje viditelnost značkového obsahu a výrazně zvyšuje konverzní míru. Na počátku tohoto roku se “legíny TikTok” – označení pro kalhoty z virálních videí na TikToku – staly nejhledanějším výrazem na Amazonu. Za jediný den zaznamenali až 13 milionů návštěv. (ChatDesk)

5. Vytváří vztah se zákazníky

Autenticita, na které je TikTok postaven, tvoří základní pilíř vztahu mezi značkou a zákazníkem. Stále více lidí preferuje značky, které jsou autentické a mají pocit, že sdílí jejich hodnoty a názory. Silný vztah s značkou má také velký dopad na prodeje – až 77% lidí se rozhodne raději nakoupit u značky, která má stejné hodnoty jako oni.

TikTok je ideální platformou pro budování těchto vztahů se zákazníky. Nejen, že je základem této sítě autentický obsah, ale uživatelé ho zde také aktivně vyhledávají. Mají rádi své oblíbené značky a viděli všechny jejich stylové fotografie na Instagramu. Nyní na TikToku chtějí vidět skutečnou osobnost a charakter značky.

TikTok proto nabízí širokou paletu funkcí, které vám umožňují efektivně a snadno komunikovat se svými zákazníky. Od výzev přes duety až po odpovědi na otázky. Díky tomu můžete ukázat lidskou stránku značky a přiblížit ji svým zákazníkům.

6. Nejlevnější placená reklama

Ve srovnání s ostatními sociálními platformami jsou náklady na reklamu na TikToku naprosto konkurenceschopné. Obecný benchmark pro CPM (cena za tisíc impresí) je přibližně 10 korun. Z našich zkušeností ale víme, že je možné dosáhnout i nižších čísel. Navíc, za reklamu, kterou zaplatíte, nezískáte jen všechna zhlédnutí doručená prostřednictvím této reklamy, ale placené interakce s videem také stimulují organické šíření videa. Takže získáte nejen placené výsledky, ale také další výsledky zdarma.

7. Oslovuje Gen Z

Přirozená averze vůči reklamě se zvyšuje s každou následující generací. Podle shromážděných dat 74 % generace Z a mileniálů uvedlo, že jsou nepříjemně postiženi reklamou, která se jim dostává skrze jejich sociální sítě, a 57 % respondentů dokonce prohlásilo, že kvůli invazivní reklamě některé sociální platformy úplně opustili.

Nicméně, toto je vztahováno klasických formám reklamy. Nákupní chování generace Z ukazuje, že mají značnou náchylnost k reklamě správného druhu, jako je ta, kterou poskytuje TikTok. Autenticita a nenásilná povaha této platformy odebírá ten nepříjemný pocit spojený s konzumací reklamy. TikTok pracuje na principu poskytování obsahu, který je pro uživatele zábavný a občas se stane, že jedno z těchto videí je vlastně reklama, ale ve formě nedotčeného, nespoléhajícího se na dokonalost videa.

Ve studii provedené společností Meta se ukázalo, že generace Z je unavená od dokonalosti. A tak se ukázalo, že domácí reklamy, které nevyžadují žádné týmy nebo herce, dosahují mnohem lepšího výkonu.

Ve stejné studii bylo také zjištěno, že existuje 84% pravděpodobnost, že obsah vytvořený vlastními prostředky a pro mobilní zařízení překoná obsah vytvořený ve studiu v počtu zhlédnutí, a je 63% pravděpodobné, že přinese lepší výsledky v dolní části nákupního funelu, jako jsou nákupy a instalace aplikací. A TikTok je ideální platformou pro tento druh videí.

Máte také už TykTok? Jestli né a prostě nevíte jak nato, neváhejte nám napsat, rádi pro vás připravíme celou strategii, nebo samotné videa!

Chcete pomoci s reklamou pro vaši firmu? Neváhejte nás kontaktovat! Rádi vám pomůžeme. ↓↓↓

Chcete nezávaznou schůzku?

Tak na co čekáte, napište nám!

Chcete nezávaznou schůzku?

Tak na co čekáte, napište nám!

15 minutová konzultace ZDARMA!

Zarezervuj si úvodní schůzku online ještě dnes.