B2B

B2B, neboli “business-to-business”, je označení pro obchodní vztahy a transakce mezi dvěma podnikatelskými subjekty. Na rozdíl od B2C (business-to-consumer) transakcí, kde jsou zboží nebo služby prodávány přímo koncovým spotřebitelům, B2B transakce obvykle zahrnují prodej zboží nebo služeb, které jsou dále využívány v rámci podnikatelské činnosti.

Jedním z typických příkladů B2B obchodního vztahu je spolupráce mezi firmou vlastnící reklamní plochy a tiskovým centrem, které zajišťuje tisk a přípravu reklamních plakátů. Oba subjekty zde tvoří dlouhodobý obchodní vztah, kde spoléhají na kvalitu a rychlost poskytovaných služeb druhé strany.

B2B vztahy jsou zpravidla založeny na dlouhodobé spolupráci a důvěře mezi obchodními partnery. Pokud je tato důvěra vzájemná a obě strany jsou spokojeny s kvalitou poskytovaných služeb a produktů, je pravděpodobné, že tento vztah bude pokračovat i do budoucna.

–> Chcete marketing nebo se chcete dozvědět o našich službách něco víc? Podívejte na naše služby, případně nám rovnou napište nebo zavolejte a domluvíme si společnou schůzku.

15 minutová konzultace ZDARMA!

Zarezervuj si úvodní schůzku online ještě dnes.