SWOT analýza

SWOT analýza je strategický nástroj, který nám pomáhá porozumět silným a slabým stránkám, příležitostem a hrozbám projektu nebo podnikání. Zkratka SWOT pochází z anglických slov Strengths, Weaknesses, Opportunities a Threats.

Silné a slabé stránky jsou vnitřní faktory, které lze ovlivnit, zatímco příležitosti a hrozby jsou vnější faktory, které jsou mimo naši kontrolu. Tato analýza je důležitá při plánování nového produktu nebo služby.

Příkladem může být situace, kdy máte na zahradě přebytek hlívy ústřičné. Můžete ji považovat za silnou stránku a přeměnit ji ve svůj prospěch. Slabé stránky mohou zahrnovat sezónnost produktu a nedostatek času na uklízení. Příležitosti mohou zahrnovat rostoucí zájem o zdravé stravování a možnosti využití hlívy. Hrozby mohou zahrnovat povětrnostní podmínky a byrokratické překážky.

Důkladná SWOT analýza nám pomáhá vyhodnotit, zda je daný projekt nebo podnikání riskantní nebo rozumné. Máte-li více času, doporučuji prohlédnout si mé starší články o SWOT analýze pro hlubší porozumění.

–> Chcete marketing nebo se chcete dozvědět o SEO něco víc? Podívejte na naše služby, případně nám rovnou napište nebo zavolejte a domluvíme si společnou schůzku.

15 minutová konzultace ZDARMA!

Zarezervuj si úvodní schůzku online ještě dnes.