CTR

Míra prokliku neboli CTR (Click Through Rate) je jednou z klíčových metrik v digitálním marketingu. Ukazuje, kolik lidí kliklo na vaši reklamu ve srovnání s tím, kolikrát byla zobrazena. CTR se vypočítá jednoduše: počet kliknutí vydělíte počtem zobrazení a výsledek vynásobíte 100. Výsledek je procento uživatelů, které reklama zaujala natolik, že na ni klikli.

Vysoké procento CTR je obecně dobrým znakem, protože naznačuje, že reklama je relevantní a zajímavá pro uživatele. Nicméně není to jediná metrika, kterou byste měli sledovat.

Ačkoli vysoká CTR může být pozitivním ukazatelem, důležité je také sledovat, co se děje po kliknutí. Pokud uživatelé klikají na reklamu, ale poté opouštějí stránku, aniž by provedli požadovanou akci (např. koupili produkt, přihlásili se k odběru newsletteru atd.), může to naznačovat, že obsah stránky neodpovídá očekávání vytvořeným reklamou.

Proto je důležité sledovat CTR v kontextu s dalšími metrikami, jako jsou míra konverzí, průměrný čas strávený na stránce a míra opuštění stránky. Toto vše může pomoci lépe porozumět účinnosti reklamní kampaně a identifikovat oblasti, kde je třeba vylepšení.

–> Chcete marketing nebo se chcete dozvědět o PPC něco víc? Podívejte na naše služby, případně nám rovnou napište nebo zavolejte a domluvíme si společnou schůzku.

15 minutová konzultace ZDARMA!

Zarezervuj si úvodní schůzku online ještě dnes.