Co je Infografika

Infografika je spojení datové hodnoty a estetické funkce grafiky, což je užitečný nástroj pro přehledné a zajímavé prezentování informací.

Když potřebujete komunikovat komplexní data, statistiky nebo jiné informace, které mohou být těžko stravitelné, infografika je ideální volbou. Tento vizuální nástroj dokáže zábavně a přehledně představit ty nejnudnější informace.

Z hlediska marketingu je infografika mimořádně efektivní, protože vám umožňuje vizuálně sdělit vaše zprávy a nabídnout potenciálním zákazníkům větší porozumění pro vaše produkty nebo služby.

Například, pokud prodáváte solární panely, můžete vytvořit infografiku, která ukazuje, jak moc peněz mohou lidé ušetřit díky solární energii. Nebo pokud jste místní zahradník frustrovaný konkurencí dovážených růží, můžete vytvořit infografiku, která zobrazuje dopad na životní prostředí dovážených růží oproti těm místním.

Když se k tvoření infografiky přistoupí kreativně, může být tento nástroj velmi účinný v propagaci vašeho produktu nebo služby.

Dnes se dá využít k tvorbě infografiky i mnoho AI aplikací. Jako jsou například:

https://www.midjourney.com  – generování obrázků
https://www.cutout.pro/ – úprava obrázků
https://openai.com/dall-e-2 – generování obrázků
https://www.watermarkremover.io/pt – úprava obrázků

–> Chcete marketing nebo se chcete dozvědět o naší práci něco víc? Podívejte na naše služby, případně nám rovnou napište nebo zavolejte a domluvíme si společnou schůzku.

15 minutová konzultace ZDARMA!

Zarezervuj si úvodní schůzku online ještě dnes.