Layout

Layout, neboli uspořádání, je zásadní prvek webdesignu, který určuje, kde a jak budou na webové stránce umístěny jednotlivé prvky. Je to jakýsi “plán”, podle kterého je stránka sestavena, včetně umístění loga, navigace, obrázků, textového obsahu a dalších prvků.

Význam layoutu v designu je těžko přeceňovat. Díky dobrému layoutu je stránka snadno navigovatelná a intuitivní pro uživatele, a tím pádem i účinnější z hlediska konverze a splnění dalších obchodních cílů.

Rozhodování o layoutu však není pouze o umístění prvků. Musí zohlednit také estetiku a celkovou vizuální harmonii stránky, značkovou identitu a cíle, a samozřejmě očekávání a potřeby uživatelů.

Dobrý layout je ten, který je jak funkční, tak esteticky přitažlivý. Zajišťuje, že uživatelé najdou to, co hledají, aniž by se museli nadměrně zdržovat nebo klikat, a že je celkový vizuální dojem stránky příjemný a v souladu s brandem. Takový layout dokáže web proměnit v efektivní nástroj pro dosažení cílů podnikání.

–> Chcete marketing nebo se chcete dozvědět o webech něco víc? Podívejte na naše služby, případně nám rovnou napište nebo zavolejte a domluvíme si společnou schůzku.

15 minutová konzultace ZDARMA!

Zarezervuj si úvodní schůzku online ještě dnes.